trwa inicjalizacja, prosze czekac...GrY MmO

Szukaj

21 kwi 2010

EGIPTEgipt
to prawdziwy raj dla turystów. Co ważne, jako jedno z niewielu Państw na świecie jest w stanie zagwarantować wspaniałe wspomnienia zarówno tym, którzy pragną wypoczywać aktywnie, poznając kulturę i zabytki, jak również leniuchom, spragnionym leżakowania na plaży. Z wielkiej liczby zabytków szczególnie warto zobaczyć piramidy w Gizie, monumentalną świątynię w Abu Simbel wzniesioną przez Ramzesa II, czy też bogaty w starożytne budowle Luksor.


HurghadaMiasto położone nad brzegiem Morza Czerwonego, jeszcze 30 lat temu była to mała osada rybacka, a dziś jest to najpopularniejszy kurort turystyczny Egiptu. Sławę swą zawdzięcza m.in. doskonałej słonecznej pogodzie trwającej przez cały rok. Amatorzy nurkowania znajdą tu fantastyczną rafę koralową pełną bajecznie kolorowych rybek. Jest to idealne miejsce dla osób zarówno preferujących aktywny wypoczynek jak i dla tych którzy chcą spędzić spokojne wakacje przy okazji poznając kulturę innych narodów. Z Hurghady są organizowane wycieczki do Kairu i Luxoru gdzie możemy poznać tajemniczy świat starożytnej cywilizacji. Można też udać się jeepami lub quadami na pobliską pustynię gdzie można zobaczyć życie codzienne beduinów przy okazji podziwiając piękne widoki. Polecamy również wycieczkę statkiem na wyspę Giftun, jest to wspaniała możliwość do obserwacji podwodnego kolorowego świata Morza Czerwonego.

Sharm el-Sheik Jest jednym z największych celów turystycznych w arabskim świecie. Ale jest również kilka bardzo dobry powodów na wizytę, jeśli nie jesteś typowym turystą, który lubi leżeć na plaży cały dzień. To jest jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie i podróż do pustyni jest niezapomnianą przygodą.
Półwysep Synaj jest odległym łańcuchem pustynnych gór. Chybotliwe góry są rozdzielone z głęboko-niebieskim morzem przez płaski pas pustynny. To połączenie pustyni i morza jest niesamowitym widokiem i sprawia, że wierzysz, że jesteś na innej planecie.
Około 15 lat temu, Sharm el-Sheik był tylko małą osadą rybacką z około 100 mieszkańców, ale Egipcjanie zaczęli rozbudowywać ten turystyczny cel aż obecnie populacja ma 10 000 ludzi. Jest tam teraz miła promenada, kawiarnia hard rockowa, jedne z najnowocześniejszych szpitali w Egipcie i inne.

Brak komentarzy: