trwa inicjalizacja, prosze czekac...GrY MmO

Szukaj

22 kwi 2010

TURCJA

Turcja

jest znana ze swoich plaż pokrytych złotym piaskiem, a także nocnych klubów i głośnych barów, co sprawia że jest to idealne miejsce na spędzenie urlopu. Wypoczynkowi sprzyja również śródziemnomorski klimat.
Wakacje w Turcji to idealnie dobrana mieszanka wypoczynku nad morzem lub w górach, oraz słońca. Wspaniały klimat, zwłaszcza w okresie od kwietnia do października, czyni z Turcji idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek dla każdego kto pragnie zażyć relaksu na słonecznej plaży. Niezależnie jednak od tego, czy pragniemy nasz urlop spędzić na wylegiwaniu się na plaży, czy też mamy ambicję zobaczyć wspaniałe zabytki i poznać bogatą kulturę, albo chcemy zaznać szalonej nocnej rozrywki, Turcja dla każdego będzie miała mnóstwo do zaoferowania.

Alanya
Turcja
 wycieczki
Typowo turystyczne miasteczko rozciągnięte wzdłuż wybrzeża, z głęboko wnikającym w morze półwyspem, na którym znajduje się symbol miasta XIII-wieczna forteca z czerwoną wieżą. Alanya to miasto, w którym historia łączy się z rozrywką, przeszłość z teraźniejszością, huczna zabawa w nocnych klubach ze spokojem i ciszą pobliskich gajów oliwnych. Długie, szerokie, piaszczysto - żwirowe plaże zapewniają doskonałe rozrywki i wypoczynek w ciągu dnia. Z miejskiego portu można wyruszyć na rejs wzdłuż wybrzeża ukrywającego wiele jaskiń i grot: Grotę Panien, Grotę Zakochanych, Grotę Piratów, Jaskinię Fosforyzującą. Spacer po przepięknej promenadzie, kolacja w jednej z licznych tawern i widok zachodzącego za horyzont słońca oglądany ze szczytu wzgórza na półwyspie Alanya - to niewątpliwie przyjemności wieczoru. Liczne dyskoteki, puby, bary i kluby nocne oraz muzyka na żywo pod Czerwoną Wieżą zapewnią zabawę do białego rana.Antalya


Antalya, otoczona z trzech stron wysokimi górami, to największa metropolia na wybrzeżu Morza Śródziemnego (ponad 600 tys. mieszkańców) i jednocześnie centrum okolicznych ośrodków wypoczynkowych, synonim Tureckiej Riwiery.

Dzieje tego portowego miasta sięgają 2000 lat wstecz, ale w latach 60. zeszłego stulecia nie mieszkało tu więcej niż 35 tys. ludzi. Sytuacja gwałtownie się zmieniła w latach 80. w wyniku ofensywy masowej turystki. Na zachód i wschód od miasta ciągną się rozległe plaże, przy których wciąż wyrastają nowe hotele. Na szczęście stara część Antalyi, z równie wiekowym, niewielkim portem, ukryła się przed zalewem komercji i pozostaje przyjemnym zakątkiem z krętymi zaułkami, pomiędzy którymi uchowało się kilka ciekawych zabytków i mnóstwo starych osmańskich domów, nie zawsze odnowionych, co nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Antalya jest świetną bazą na zwiedzanie okolicznych atrakcji, takich jak chociażby starożytne ruiny Termessos, Perge czy Aspendos, a także cudów przyrody – wodospadów, jaskiń i kanionu Kö­prülü. Można też w ciągu jednego dnia zwiedzić opisane wyżej Phaselis i Olimpos, a także wyruszyć na górską wyprawę w masyw Bey Daglari.


Belek

Belek jest nowoczesnym centrem turystycznym, znajdującym się na południowym wybrzeżu Turcji. Miasto to jest centrem pełnym luksusowych hoteli i jakościowych usług, w którym spędzają urlop przeważnie amatorzy golfu, ale i zwykli turyści, którzy polubili drobny piasek tutejszych plaż. Belek znajduje się 35 km od Antalii; dla obu miast charakterystyczny jest kuszący posmak Orientu. W przyrodzie dominują tutaj potężne pinie i eukaliptusy. W określonym czasie można zobaczyć na tutejszych plażach również żółwie morskie, kładące swe jajka do piasku. Niedaleko Beleku znajduje się malownicze miasteczko Kadrile, polecamy odwiedzić jego przepiękne sklepiki oraz restauracje. Droga do Beleku z międzynarodowego lotniska w Antalli trwa około 50 minut.

Bodrum

To jeden z najpopularniejszych i najbardziej ekskluzywnych kurortów w Turcji, słynny ze swojego życia nocnego i jednej z największych przystani jachtowych nad Morzem Egejskim oraz portu, skąd codziennie odpływają promy na greckie wyspy: Kos czy Rodos. Bodrum nie przypomina innych miejscowości wypoczynkowych Turcji – dzięki krajobrazowi oraz nietypowemu charakterowi tego miejsca, nigdzie bardziej niż tutaj nie mieszają się i nie przenikają nawzajem wpływy tureckie z greckimi.

Kemer

Przepiękny region nad morzem w otoczeniu niezwykłej przyrody. Nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Rozrywki sportowe i kulturalne, atrakcje przyrodnicze oraz wspaniałe pamiątki antycznego świata. Riwiera Kemer to niemal idylliczny krajobraz wspaniałej dzikiej przyrody, przepojony urokiem antycznych ruin. Okoliczne miejscowości pełne zabytków starożytności to raj dla amatorów zwiedzania. Miłośnicy sportów też znajdą tu coś dla siebie. Kemer, Beldibi czy Tekirova oferują mnóstwo możliwości aktywnej rekreacji. Błękitne Rejsy, pikniki, festiwale, świetnie przygotowana baza gastronomiczna to atuty typowych turystycznych miasteczek, których w regionie nie brakuje[foto2]


Marmaris

Marmaris zachwyca antycznymi i średniowiecznymi zabytkami kultury, oryginalną starówką z regionalnymi barami, kawiarniami i bazarem z wyrobami skórzanymi, biżuterią, odzieżą i dywanami. W wielu sklepach jest tutaj serwowana turecka herbata lub kawa, w większości jako znak gościnności. W pubach na promenadzie można też skosztować tradycyjnych tureckich trunków. Oprócz otaczających brzeg wąskich plaż, Marmaris oferuje też okazały port jachtowy. Tereny wybrzeża tureckiego tchną starożytnością, bowiem historia tego regionu sięga ok. 5000 tysięcy lat w przeszłość. Atmosfera archaiczności zaklęta w licznych zabytkach i monumentalnych budowlach przyciąga do Marmaris miłośników historii i sztuki.

W Marmaris każdy znajdzie coś dla siebie - aktywni sportowo wczasowicze i ci, którzy szukają wieczornej rozrywki z pewnością nie będą mogli narzekać na brak bazy sportowo-kulturowej, gdyż wypożyczalnie sprzętu turystycznego oraz liczne puby i dyskoteki na samym wybrzeżu i w centrum występują w dużej ilości. Zachwyceni będą również ci, którzy do Marmaris przyjechali, aby odpocząć w cieniu egzotycznych palm, wylegując się na ciepłych plażach. Doskonałymi miejscami na wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku są liczne ciche zatoczki wybrzeża. Mała, położona w ładnej zatoczce sąsiednia miejscowość Icmeler podoba się ze względu na delikatnie opadającą plażę piaskowo-żwirową, promenadę plażową i swoistą atmosferę. Można do niej dotrzeć pieszo wzdłuż promenady nadbrzeżnej.

Brak komentarzy: