trwa inicjalizacja, prosze czekac...GrY MmO

Szukaj

23 kwi 2010

MALEZJA

Malezja

Malezja to fascynujący kraj, który przyciąga wszystkich: zarówno wytrawnych podróżników, jak i nowicjuszy dopiero poznających świat i jego wielekroć opisywane uroki. Selamat Datang! W narodowym języku Bahasa Melayu znaczy "Witamy!". Powitanie to jest widoczne na twarzach mieszkańców Malezji, wyraża się w ich gestach oraz w przyjacielskim odnoszeniu się do turystów, świadcząc jednocześnie o ich uroku i ogromnej gościnności.

      Malezja oferuje całą gamę interesujących wrażeń - wspaniałe obrzędy świąteczne, unikalne wyroby sztuki i rękodzieła, oryginalne tańce, kuchnię i zabytki architektury.
W miastach przez całą dobę można spróbować specjałów kuchni lokalnej, orientalnej, a także europejskiej. Łatwo dostępne są również liczne formy rozrywki i możliwości rekreacji, np. golf. Można też spędzić czas na zakupach. Stosunkowo niskie koszty utrzymania i szeroki wybór towarów sprawiają, że Malezja jest rajem dla miłośników zakupów poszukujących atrakcyjnych towarów w odpowiedniej cenie.

      Miłośnicy trampingu i natury znajdą schronienie wśród rajskiej, tropikalnej zieleni, w pokrytych lasami górach, przy lodowatych wodospadach. Pierwotne lasy deszczowe, zachowane bez ingerencji człowieka przez około 130 milionów lat, dają schronienie licznym gatunkom ptaków oraz dzikich zwierząt. Roślinność też jest bardzo różnorodna. A ciągnący się po horyzont widok pierwotnego lasu tropikalnego, czubków ogromnych drzew, zapiera dech. To idealne miejsce do obserwacji ptaków, wędrówek, spływu górskimi rzekami, zwiedzania jaskiń, wspinaczek górskich i biwakowania pod namiotem.

      Marzenia miłośników słońca, morza i podwodnych atrakcji również mogą się urzeczywistnić właśnie w Malezji. Zarówno zachodnie i wschodnie wybrzeża Półwyspu Malajskiego, jak i stany Sabah i Sarawak na wyspie Borneo słyną ze wspaniałych plaż. Spośród 1007 wysp wchodzących w skład Malezji 38 ma status parków morskich. Wyspy i otaczające je morze to wspaniałe miejsca do pływania i nurkowania, pływania z rurką, żeglowania, wind-surfingu, pływania łodzią, łowienia ryb i fotografowania pod wodą.

      Malezja to różnorodność - należy się przygotować na podróż w czasie o wiele lat wstecz lub dać się ponieść nowoczesności.
Malezja to egzotyczna mieszanka starego i nowego. W miastach «inteligentne» wieżowce, szybki transport miejski, najnowsze systemy telekomunikacyjne i technologie informatyczne są dowodem nowoczesności i postępu. A tuż obok, o kilka minut jazdy samochodem, można znaleźć prawdziwie rustykalną w charakterze wieś.

      Rozrzucone, drewniane domki, z dymem unoszącym się z komina, z zapachem ogniska i domowej kuchni rozprzestrzeniającym się leniwie w powietrzu. Bujna roślinność pól ryżowych, dzieci łowiące ryby
w kanałach, bezkresne lasy kauczukowe i zielone plantacje palm olejowych - sielski, pogodny krajobraz.


Brak komentarzy: