trwa inicjalizacja, prosze czekac...GrY MmO

Szukaj

2 cze 2010

BAŁTÓW - KOLONIE W ŚWIECIE DINOZAURÓW

Bałtów - kolonie w świecie dinozaurów

Wiek uczestników: 6 - 12 lat.

Bałtów to jedna z najbardziej znanych miejscowości w Polsce dzięki tropom dinozaurów odkrytym na jej terenie. Najbardziej znany jest trop drapieżnego allozaura i roślinożernego stegozaura. Tereny miejscowości wchodzą w skład Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Kamiennej z rezerwatami przyrody Modrzewie i Ulów. Na terenie Bałtowa powstał największy Jurapark w Polsce w którym można obejrzeć m.in. makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach. Na terenie parku znajduje się około 70 modeli dinozaurów oraz plac zabaw, Muzeum Jurajskie, Zwierzyniec, Kraina Koni - Ośrodek Jazdy Konnej, Park Rozrywki, elektryczne samochody, Sabathówka, Żydowski jar. Przez teren parku przepływa malownicza rzeka Kamienna na której odbywają się spływy tratwami.

Zakwaterowanie:

Cztery nowe domki (rok budowy 2010) na terenie JuraParku, z okien których rozciąga się wspaniały widok na cały park, rzekę Kamienną i skałę Czarcią Stopkę. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami.
Ponadto w terminach PPJB 05 i 06: internat Zespołu Szkół Rolniczych położony w starym parku. Pokoje 2, 3, 4, 5 - osobowe, łazienki wspólne na korytarzu. Na terenie zespołu szkół boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, pełnowymiarowa hala gimnastyczna.
Klientów rezerwujących prosimy o uważny wybór obiektu zakwaterowania (w oddzielnych tabelach).

Wyżywienie:

Całodzienne (3 posiłki) w miejscu zakwaterowania. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W trakcie całodziennych wycieczek prowiant zamiast obiadu.

Transport:
Autokar turystyczny.

Cena obejmuje:

Zakwaterowanie (11 noclegów, *z wyjątkiem grup PPJB 01 i 06 - 7 noclegów), wyżywienie, opiekę pedagogiczną, transport, realizację programu, ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje:

dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w rozkładzie jazdy.

Program:
Kolonia w świecie dinozaurów
Wiek uczestników 6 - 12 lat.
Niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju program obejmuje: zwiedzanie ścieżki edukacyjnej JuraParku (park dinozaurów) i Muzeum, zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego, ośrodka jazdy konnej, przejażdżkę wozem turystycznym i kolejką po terenie Bałtowa; warsztaty paleontologiczno-plastyczne, kończące się malowaniem modeli dinozaurów, które można zabrać ze sobą; płukanie złota; wizytę w lapidarium - Sabathówka, w którym prowadzone są zajęcia polegające na odpreparowaniu z małej skałki Szkieletu prehistorycznego zwierzęcia a następnie malowanie figurek dinozaurów lub amonitów. W programie nie zabraknie też lekcji muzealnych. 1) W poszukiwaniu zaginionego czasu.
2) W paleozoicznym morzu; spacerów ścieżkami:
1) przyrodniczo-dydaktyczną,
2) przyrodniczą
3) Zaginiony świat Dinozaurów Żydowskim Jarze. Wycieczki do rezerwatu Archeologiczno-Przyrodniczego, na terenie którego znajdują się dwie podziemne trasy turystyczne oraz odtworzona wioska neolityczna sprzed 5000 lat. Wycieczka do Sandomierza. Wycieczka do Ćmielowa: zwiedzanie pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany. Uczestnicy kolonii będą mogli skorzystać z placu zabaw, postrzelać z łuku, wybrać się na spływ Tratwami. Nie zabraknie dyskotek, ogniska z pieczeniem kiełbasek, grilla, pieszych wycieczek, zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz gier i zabaw.

Informacje praktyczne
Zalecamy zabranie stroju i obuwia odpowiedniego do zajęć przewidzianych w programie kolonii. Należy zabrać również legitymację szkolną, plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, czapkę z daszkiem, kremy z filtrem ochronnym.


TERMINY:


27.06 - 04.07    899 PLN

05.07 - 16.07   1199 PLN

17.07-28.07     1199 PLN


29.07 - 09.08   1199 PLN

10.08 - 21.08   1199 PLN
Brak komentarzy: